کلیات آبنمای کلاسیک

کلیات آبنمای کلاسیک

در آبنمای کلاسیک فواره­ها ثابت هستند و تغییر ارتفاع در آن­ها وجود ندارد. قدمت این نوع آبنما­ها قبل از آبنمای موزیکال و هارمونیک است. در مورد این نوع آبنما­ها این‌گونه ذکرشده که باوجود سادگی آبنمای کلاسیک می­توان با استفاده از روش­های بروز آن را به‌اندازه کافی زیبا نمود. از مزایای آبنمای کلاسیک صدای یکنواخت و دل‌نشین آب و قیمت مقرون‌به‌صرفه آن است. موارد استفاده از آبنمای کلاسیک پارک­ها، میدان‌های شهر­ها، لچکی­های چهارراه­ها، رستوران­ها، هتل­ها، استخر­ها و منازل هست. طراحی همه­ی انواع آبنما­ها به‌ویژه آبنمای کلاسیک نیازمند افراد باتجربه و خبره است که توانایی لازم برای انجام این کار را داشته باشند. شما در سایت مادوا می­توانید با متخصصان ما در این زمینه ارتباط برقرار کرده و طرح کلاسیک خود را برای آبنما در منزل یا محل کار بسازید.

 

آبنمای کلاسیک

 

کلیات آبنمای دیواری

آبنما­های دیواری صرفه نظر از این‌که در خانه یا باغ اجراشده باشند، عالی هستند. آیا فضایی برای چشمه آب وجود دارد؟ برای ایجاد یک آبنمای دیواری باید به‌سادگی آبنما­های دیواری را بر روی هر دیوار و حصار نصب کنید. آبنمای دیواری را می‌توان از انواع مختلفی از مواد ساخت. آبنما­های دیواری فایبرگلاس برای بسیاری از مواقع گزینه مناسبی هستند. این ماده، ماده­ای قوی و درعین‌حال سبک است که ضد آب هست. تمام بسیاری از آبنما­های دیواری مدرن سنگ، صخره و یا مواد دیگر را شبیه­سازی می­کنند. یک مزیت برای آبنما­های دیواری فایبرگلاس این است که می­توان آن­ها را به‌راحتی از طریق UPS حمل کرد و برای تحویل فواره دیواری شما، نیازی به کامیون بزرگ نیست.

آبنمای دیواری

آبنما­های دیواری همچنین می‌توانند از سنگ، خاک رس، چوب و انواع مختلف فلز ازجمله مس ساخته شوند. بیشتر آبنما­ها در دیوارهای داخلی فلزی هستند. مس یک انتخاب خوب برای فلز است، گرچه آبنمای دیواری ساخته‌شده از مس به دلیل افزایش قیمت­های اخیر در مواد اولیه بسیار گران است. برای اثرگذاری نهایی، یک آبنمای دیواری ساخته‌شده از سنگ چدن، نزدیک‌ترین چیزی است که در ذهن شما آبنما­های دیواری مدیترانه کلاسیک را تداعی می­کند و معمولاً در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه یافت می‌شود. این آبنما­ها از بتن سنگ چدن قالب‌بندی شده و بسیار بادوام هستند. برخی از آن­ها برای قرار دادن در کف و یا در مقابل دیوار مناسب هستند. همچنین این آبنماها به‌طورمعمول در رنگ­های مختلف موجود هستند و به دلیل هزینه­های زیاد حمل‌ونقل این آبنما­ها در ایالات‌متحده آمریکا ساخته می­شوند.