امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ شما در هستید.
به سایت خوش آمدید.
  • آخرين آهنگ ها
  • آخرين آلبوم ها
  • آخرين سريال ها
  • آخرین فیلم ها
  • آخرین موزیک ویدیو ها

روش های دین اسلام برای رفع نگرانی

در سایت التفاسیر اینک روش های دین اسلام برای رفع نگرانی پرداخته ایم. زیرا مهم ترین علت نگرانی ضعف باور و ایمان به خداوند و وعده های اوست.برای خواندن کامل این موضوع به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

روش های دین اسلام برای رفع نگرانی

روش های دین اسلام برای رفع نگرانی

روش های دین اسلام برای رفع نگرانی

– تقویت ایمان و باور

اولین و اصلی ترین دلیلی که در ایجاد پریشانی و نگرانی نقش مهمی دارد، ضعف باور و ایمان به خداوند و وعده های اوست. مسلماً تنها خداوند بعنوان آفریننده انسانها ، از تمام زوایای وجودی انسان آگاه است و درد و درمان او را هم تنها خداوند و برگزیدگان وی می دانند، هر چند امکان دارد بعضی از این زوایای وجودی را هم خود بشر پی ببرد، ولی روشن است که علم بشر محدود است و هم درصد خطای بالائی دارد.
یک شخصی که واقعا ایمان قلبی به خداوند و خواسته هایش داشته باشد و فارغ از هر دلواپسی و تشویش و برای انجام دادن هر گونه وظیفه ای که روزگار پیش آورد، با خونسردی آماده میباشد.

– نماز خواندن
آرام سازی یکی از روش های مورد استفاده بعضی از روان درمانگران برای درمان بیماری های روانی است و انسان میتواند آن را از راه تمرین بیاموزد. خواندن نماز آن هم پنج بار در روز خود از بهترین برنامه های آرام سازی می باشد. چرا که نماز یکی از مهم ترین پل های ارتباطی با خداوند است و همین مایۀ آرامش انسان و دوری از اضطراب می شود. نماز نوعی کمک خواستن از خداوند با آداب خاص خود میباشد.

– تبدیل نگرانی ها به عمل
دو چیز است که نگرانی در مورد آنها بی مورد است:

  1. یکی حوادثی که برای برخورد با آنها کاری از شما ساخته نیست
  2. دیگری حوادثی که میتوانید برای جلوگیری از آنها کاری صورت دهید.

این روشی مطلوب برای روبرو شدن با نگرانی هاست. ولی درصورتی که نگرانی باعث شود که دست به کار شوید و کاری صورت دهید، مفید است. تحت تأثیر نگرانی میتوانید بسياري از مسائل ناراحت کننده را حل و فصل کنید. ولی برای حل و فصل مسائل زندگی نیازی به نگرانی نیست. درصورتی که کاری نتوان صورت داد، در این صورت با امر اجتناب ناپذیر همکاري کنید.

 

– توکل کردن به خدا
انسان ها مدام به دنبال این هستند که امورشان به نحو احسن پیش برود و همیشه در کارهای خویش به پیروزی برسند. بنابراین برای موفقیت خود دست به هر کاری می زنند و از هر کسی که بتواند در موفقیت او موثر باشد، یاری می طلبد. در صورتی که تلاش کردن و سپس توکل و واگذاری امور به خداوند سبب می شود که انسان با خیال راحت و آسوده به امور زندگی خود بپردازد و از حوادث و سرانجامی که برایش رقم می خورد مطمئن باشد.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 2 پست

مطالب مشابه

برچسب ها

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها