امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ شما در هستید.
به سایت خوش آمدید.
  • آخرين آهنگ ها
  • آخرين آلبوم ها
  • آخرين سريال ها
  • آخرین فیلم ها
  • آخرین موزیک ویدیو ها

دانستنی هایی از زندگی حضرت محمد (ص)

در این پست از سایت مذهبی؛حضرت محمد (ص) از نسل اسماعیل نبی (ع) بود. اسماعیل (ع) از فرزندان پیغمبر بزرگ حضرت ابراهیم (ع) بود. حضرت محمد (ص) در شهر مکه به دنیا آمد. به تاریخ میلادی، وجود مقدس حضرت محمد (ص) در سال ۵۷۰ بعد از میلاد به دنیا آمد. مدتی بعد از به دنیا آمدن ایشان، مادر گرامی و بزرگوارشان از دنیا رفت. در آن زمان عموی گرامی پیغمبر، جناب ابوطالب و پدر بزرگ گرامیشان، جناب عبدالمطلب از حضرت محمد (ص) مراقبت می کردند.

زمانی که حضرت محمد (ص) به سن نه سالگی رسید، به همراه عمویش به سفرهای تجاری زیادی می رفت. در طول این سفرها، ایشان افراد زیادی را از ملت های مختلف و مذاهب گوناگون ملاقات می کرد. در حالات و اخلاق ایشان آمده است که او با تمامی افراد به احترام برخورد می کرد. حتی یهودیان شهر مدینه نیز به او لقب امین داده بودند.

در طول یکی از سفرهایشان، ایشان با دانشمندی مسیحی ملاقاتی می کند. دانشمند مسیحی به عموی حضرت محمد (ص) می گوید که این پسر جوان در آینده فردی بزرگ خواهد شد. دانشمند مسیحی به عموی پیغمبر گفته بود که من می بینم تمامی درختان، دریاها و کوه ها جلوی او تعظیم می کنند. حضرت خدیجه همسر گرامی حضرت محمد (ص) در ۲۵ سالگی به او پیشنهاد ازدواج داد که پیغمبر این پیشنهاد را قبول کرد و آن دو باهم ادواج کردند. پیغمبر تا ۵۴ سالگیش، تنها یک همسر داشت.

حضرت محمد (ص) فرزندان پسر نیز داشت که همه ی آنها در کودکی از دنیا رفتند. حضرت محمد (ص) هیچگاه به تنهایی غذا نمی خورد. گفته می شود وجود مقدس او، همیشه کسانی را دعوت می کرد که با او غذا بخورند. او دوست داشت که دستانش را قبل و بعد از غذا خوردن بشورد. او عادت داشت به افراد فقیر و بیمار سر بزند. حضرت محمد (ص) زمانی که کسی را می دید، به او سلام می کرد حتی کودکان و زمانی که وارد خانه ی فردی می شد از او اجازه ی ورود می گرفت.

حضرت محمد (ص) عادت داشت خودش لباسهایش را تمیز کند. او خانه را جارو می کرد و در سایر بخش ها نیز به کمک سایر اعضای خانواده می آمد. در زمان، مردم مکه عادت به انجام کارهای کثیف مانند شرب خمر، کشتن دختران، کشتن افراد بی گناه و تجاوز داشتند. حضرت محمد (ص) برای دوری از این پلیدی ها به غار حرا می رفت.

در غار حرا بود که جبریل به حضرت محمد (ص) گفت بخوان و ایشان به پیامبری مبعوث شدند. بعد از بعثتشان، ایشان نامه های مختلفی ار به پادشاهان کشورهای اطراف نوشتند. در این نامه ها ایشان شاهان کشورهای مختلف را به اسلام دعوت کردند. در زمان حیاتشان ایشان هیچگاه علیه کسی اعلان جنگ نکردند. نام مبارک ایشان یکی از محبوب ترین نام ها در جهان است.

منبع :https://www.moroccoworldnews.com

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 278 پست

مطالب مشابه

برچسب ها

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها