بازار مسکن به عنوان بازار مصرف

به گزارش وبلاگ خرید فروش اجاره املاک

بازار مصرف در مورد هر صنعتی زمانی اتفاق می افتد که میزان تقاضا در مورد تولید محصول و یا کالایی کمتر می شود و عرضه زیاد وجود دارد و تا زمانی که این محصول متقاضیلن خود را تا اندازه کافی وسعت ندهد میزان عرضه بیش از پیش نخواهد شد.

در مورد بازار مسکن چند سالی است که این اتفاق افتاده است و تقاضای خرید خانه و یا خریداران زیادی برای املاک مختلف وجود ندارد از این رو میزان عرضه خانه که شامل تعداد واحدهای ساخته شده نوساز می باشند تا حد زیادی است به نحوی که واحدهای خالی نوساز زیاد دیده می شود.

برای این که بازار مسکن رونق داشته باشد باید خرید و فروش در حد بالایی صورت بگیرد تا بتوان سرمایه گذاری در این زمینه را که برای ساخت واحدها و آپارتمان های جدیدتر صورت می پذیرد مشاهده نمود.

اما در سال های اخیر مشاهده می شود که بازار مسکن یک بازار مصرفی شده و به دلیل عدم سرمایه گذاری در آن رونقی مشاهده نمی شود و مانند گذشته نیست که فردی خانه ای را بخرد و امید داشته باشد که خانه خریداری شده گران شود.

اگر خانه به عنوان مصرف شخصی و یا برای این که اجاره داده شود خریداری گردد به عنوان مصرف قلمداد می گردد اما دیگر نمی توان به عنوان یک بازار سرمایه به خرید مسکن نگاه کرد.

کلمات کلیدی: بازار سرمایه، خرید مسکن، بازار مسکن، خرید خانه، خرید و فروش، ساخت واحد، ساخت آپارتمان های جدیدتر، تقاضای خرید خانه، املاک مختلف، واحدهای ساخته شده نوساز، واحدهای خالی نوساز

پاسخی بگذارید